Gümüş Takı Satışında E-ticaretin Geleceği

Gümüş takı satışında e-ticaretin geleceği?

E-ticaret ve geleceği hiç de görmezden geleceğimiz bir konu değil. Bu yazımızda Türkiye’de ve Dünya’da e-ticaretin geleceğinden bahsetmek istiyoruz.

Bu noktada analizler ve raporlar bize doğru verileri elde etmede yardımcı oluyor. Veriler gösteriyor ki, yakın zaman içerisinde çoğu şey sanal ortama aktarılacak. Gümüş takı sektörü de bu durumdan etkilenecek sektörler arasında. Artık gümüş kolye almak istediğiniz zaman internet üzerinde kolaylıkla sipariş verebiliyoruz, peki bu durumun bir sonraki adımı nedir? Kolaylaşan ödeme alternatifleri, genç ve dinamik nüfus bu konuda elzem faktörler arasında.

Tüketiciler anlık olarak erişmek istiyor.

Mağazalaşmayı e-ticaret konusunda en çok ayakta tutan konuların başında ise müşterinin ürüne anlık olarak erişmesi geliyor.

Yani tüketici bir gümüş küpe almak istediğinde anında sahip olma hissi müşteriyi mutlu ediyor. E-ticaret ise şimdilik bu noktaya aynı gün teslimat seçeneği ile çözüm bulmuş gibi görünüyor. Ürüne anlık olarak erişme isteğinin tetiklediği bir diğer konu ise mobil. Bu herhangi bir analiz ya da rapor değil benim kişisel görüşüm. Tüketici anlık olarak sadece ürüne değil, satın almak istediği ürünün görsel ve bilgilerine de anında erişmek istiyor. Dolayısıyla bir otobüs yolculuğunda telefonunu açıp gümüş küpe arayabiliyor.

Bir Sonraki Aşama: Arıtılmış Gerçeklik

E-ticaretin uzak geleceği olarak adlandırdığımız kısmı ise Arıtılmış Gerçeklik (AR). Yani örnek vererek ve çok genel olarak anlatmak gerekirse, müşteri bilgisayar ekranında kendisini görerek, beğendiği gümüş kolyenin üzerinde nasıl göründüğünü deneyimleyecek. Kulağa bu fikir çok fazla gibi gelse de, bu alana yatırım yapan firmalar arıtılmış gerçeklik testlerine başladılar bile.

Analizler, raporlar ve verilerin hepsi mağazacılığın sanal ortama kaydığına işaret ederken biz de kayıtsız kalamazdık. Siz değerli müşterilerimize en iyi toptan gümüş satın alma deneyimi yaşatmak için kolları sıvadık ve www.ozcangumus.com.tr adresimizi baştan aşağı yeniledik. Tüm Dünya’ya 7 gün 24 saat hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.