Kurumsal

30

YILLIK TECRÜBE

3

KITADA HİZMET

100+

ÇALIŞAN

1.000+

MUTLU MÜŞTERİ

KURUMSAL ŞİRKET KÜLTÜRÜ

‘İş ortaklarımızla birlikte zirvede kalmak.’ Özcan Gümüş yönetimini ve çalışanlarını bir araya getiren, kendimizi adadığımız en temel amacımızdır.

İş ortaklarımız, tüketicilerimiz, takımlarımız, çalışanlarımız ve aynı zamanda bünyesinde iş yaptığımız toplum ve topluluklar için, daima olumlu biçimde akılda kalıcı değerler elde etmek istiyoruz. Özcan Gümüş’ün çalışanları tutkulu, gururlu ve hevesli çalışmalarıyla bunu gerçekleştirmekte kalmayacak bunun da bir tık ötesine gideceklerdir.

Kurumsal kültürümüz ve amacımız, vizyonumuz, misyonumuz ve değerlerimiz çeşitliliklerden oluşan iş gücümüzü birleştirir ve net bir kültürel çerçeve oluşturup, yol göstermektedir. Dünya çapında bağlayıcılığı olan davranış kuralları/ kurallarımız kendi içimizde bir dizi tüzük ile belirtilmiştir. Bu tüzük bünyesinde iş yaptığımız tüm iş alanlarında ve kültürlerde çalışanlarımızı, davranış ve eylemlerinde yönlendirir, şirket kültürüne uygun davranması gerektiği konusunda yaptırımda bulunur.

HEDEFİMİZ

İş ortaklarımızla birlikte zirvede kalmak.

İş ortaklarımız, tüketicilerimiz, takımlarımız, çalışanlarımız için daima zirveyi hedefliyoruz.

İş ortaklarımızın bulunduğu bölgede ya da coğrafyada zirveyi hedeflemekle kalmayıp zirvede kalmaları için, 30 yılı aşkın bilgi birikim ve tecrübemizi, satış, pazarlama, tasarım konularında onlara aktarıyoruz.

Tüketicilerimiz için son ürün kullanımını sorunsuz ve zevkli hale getirmek yönünde çaba gösteriyoruz.

Takımlarımız, çalışanlarımız için, sürdürülebilir, eğlenceli, disiplinli alanlar yaratmaya özen gösteriyor, sosyal sorumluluk bilinçli idealler oluşturuyoruz.

VİZYONUMUZ

Dünya çapında kabul görmüş çarpıcı tasarımlar oluşturmak ve bunu iş ortaklarımıza sorunsuz ve ivedi şekilde ulaştırmak.

Gümüş takı sektöründe Türkiye’de lider, Dünya’da etki bırakacak güçteyiz. Eşsiz yelpazede ürün ve çeşitleri sunarak, tüm piyasada hizmet vermekteyiz.

Tüketici iş birimlerimizde de dünya çapında pek çok piyasada ve kategoride lider konumlardayız.

Bizim için “zirvede kalmak” pazar payı veya büyüklük açısından birinci olmanın çok daha ötesindedir. Her ne kadar cazip piyasalarda güçlü bir konuma sahip olmak önemli olsa da, “inovasyon, marka ve sektöründe teknoloji lideri” olmak çok daha fazlasını gerektirir. Tüm bu sebepler ile yenilikçi şirket ruhumuzu ortaya çıkarıyor ve satın alma deneyiminizi çok daha farklılaştırıyoruz.

Öncelikle, akılda kalmak, olumlu iz bırakmak, sürdürülebilir hedefler yani kısaca değer yaratmak için sektörde liderlik şarttır. İstikrarsız piyasalar ve değişen müşteri ve özellikle bizim sektörümüzün büyük sorunu olan değişen tüketici taleplerini sorunsuz şekilde karşılayabilmek, çeviklik ve duyarlılıkla ve aynı zamanda inovasyon, kalite, hizmet ve sürdürülebilirlikle “lider” olmak gerekir.

BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLER

MİSYONUMUZ

Dünya çapındaki iş ortaklarımıza, şirket değerleri etrafında birleşen tutkulu ekibimizle, tüm pazarda en güvenilir ve sorunsuz iş ortağı olarak hizmet sunmak. Ticari faaliyetlerimizi teknolojiye gelişimi doğrultusunda entegre temek.

EKİBİMİZDE ‘DEĞER’ KONUSU

Değer konularımız tüm ekibimiz üzerinde, karar mekanizmasında ve davranış biçimlerimizde bize yön göstermektedir.

Her gün çok değişken bir ortamda kararlar almak zorundayız. Aynı zamanda, fazlasıyla çeşitlilik, değişkenlik ve güncellik içeren bir iş koluna sahibiz. Dünya çapında kültürel geçmişlere, Dünya çapında deneyim ve tecrübelere sahibiz, çok çeşitli piyasa ve ortaklarla çalışıyoruz. Tüm bu sebeplerden dolayı Özcan Gümüş bünyesinde bulunan herkes tarafından paylaşılan, anlaşılan ve deneyimlenen kesin değerler, gelecekteki başarımız için önem taşımaktadır.

ÇALIŞANLAR

Ekibimize değer verir, onların fikirlerine saygı duyar ve onları dinleriz.

Dünya çapında iş yapan, güçlü değerleri olan ve bu değerler etrafında birleşen dinamik bir ekibiz. Birbirimize, şirket kültürümüze ve değerlerine saygı gösterir, kendimizi geliştirir ve sektörümüzde çeşitliliği teşvik ederiz. Olmazsa olmazımız kişisel sorumluluk konusudur, kişisel sorumluluk almaktan kaçınmayız. Ekip olmanın bilinciyle bütünlük içinde davranırız ve etki bırakırız.

MALİ PERFORMANS

Sürdürülebilir mali performans için çaba gösterir, ülke ekonomisine katkı sağlamayı sorumluluk biliriz.

Grup şirketimiz, sürdürülebilir değer yaratmaya, iyiye giden mali sonuçlar elde etmeye ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya odaklanan, performans yönlü bir şirkettir.

Mali hedeflerimize ulaşmak ve şirketimizin uzun vadeli olarak başarılı olmasını sağlamak için stratejik hedeflerimizi uyguluyoruz. Mükemmel mali performans göstermek ve sürdürülebilir değer yaratmak, gelecekte daha esnek davranmamıza ve sağlıklı ve kârlı büyüme elde etmemize olanak tanır. Bu durumun, çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza da katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz.

DEVAMLILIK

Devamlılıkta her zaman etkin olmayı amaçlıyoruz.

Ekibimiz ve iş ortaklarımızla birlikte yaptığımız her iş sonrası sürdürülebilir değerler oluşturmayı amaçlar ve hedefleriz. Faaliyet gösterdiğimiz fabrikamızda, çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığının yanı sıra doğanın ve yaşam kalitesinin korunması konusunda gereken sorumluluğu her zaman üstleniriz.

Özcan Gümüş olarak toplum, Dünya’mız ve şirket kârlılığı arasında bir denge oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Devamlılığa verdiğimiz önem her zaman olumlu performans elde etmemizi sağlayan başlıca itici güçlerden biri olmuş ve olmaya devam etmektedir. Devamlılığın tüm etkilerine yönelik sahip olduğumuz uzun soluklu, girişimci, yenilikçi yaklaşımla mevcut standartları yerine getirmenin yanı sıra yeni standartlara şekil vermeyi amaç ediniyoruz. Bu amacı teknoloji alt yapısına taşıyarak sizler ve bizler için devamlılık konusunu farklı bir alana taşımak istiyoruz.