Gümüş Takı Mağazası Açacaklara Tavsiyeler

Günümüzde çok tercih edilen sektörlerden biri olan gümüş takı sektörü çok önemli bir konuma geldi. İnternet kullanımının artmasıyla birlikte modanın da genel bir konu haline gelmesi bu alanda çoğu kişiyi de harekete geçirdi. Sizler de gümüş takı sektörüne olan bu ilgiyi görerek bir mağaza açma fikrine kapıldıysanız bazı tavsiyelere uymanız yararınıza olacaktır.

 

İnternet kullanımı elbette çok yaygınlaştı, dolayısıyla internetten verilen siparişler de her geçen gün artıyor fakat bu demek değil ki, ürünleri inceleyerek ve anında almak isteyen insanlar bitti. Her şeyden önce bu düşünceyi benimseyerek yola çıkmakta fayda var. İşte size gümüş değerinde tavsiyeler:

 

  1. Bölgenizi İyi Tanıyın

Fiziki mağaza açmak ciddi bir süreç ve maliyet gerektirir. Mağazayı açacağınız bölge ve müşteri portföyü konusunda bilgi sahibi olmanız kritik bir nokta. Gümüş takı satmanın nesi zor olabilir ki diyenler için küçük bir örnek, Kayseri ve Kapadokya arası mesafenin çok kısa olduğunu yani aynı bölgede yer aldığını hepimiz biliyoruz. Fakat Kapadokya’da Uzak Doğu’dan gelen turist misafirlerimiz sebebi ile turkuaz taşı ile süslenmiş gümüş takılara rağbet varken Kayseri’de bu ürün az ilgi görmektedir.

  1. Mağaza Açacağınız Yeri İyi Seçin

Mağazanın konumunun kuytu köşe yerlerde olmamasına dikkat edin. Mağaza az görünür bir yerde ise tanınmanız normalden daha fazla zaman alacaktır ve bu durum satışlarınızı etkileyecektir. En çok tercih edilen konuma sahip iş yerleri, işlek cadde üzerinde olan ya da işlek bir alışveriş merkezi içerisinde bulunan iş yerleridir.

  1. Taleplere Önem Verin

Kritik bir nokta ise ürün seçimi. Kendi zevklerinizden önce müşterilerinizin zevklerini ön planda tutmalısınız. Bu ne yazık ki sektörümüzde yapılan büyük hatalardan birisi. Ürün alırken ve sergilerken her zaman kendi zevklerinize hitap eden ürünlerin satmayacağını bilmeniz gerekmekte. Bu konu hakkında Özcan Gümüş personelinden yardım isteyebilir ya da müşterilerinize soracağınız ‘Sizce bu ürün nasıl?’ şeklinde basit sorularla fikir edinebilirsiniz.

  1. Vitrininizi Düzenli ve Güncel Tutun

Adı üzerinde, o sizin vitrininiz. Potansiyel müşterilerinizin ilk bakacakları yer vitrinlerinizdir. Burada bulunan ürünlerin temizliği ve vitrin düzeni her zaman en üst seviyede olmalıdır. Fazla ürün olması kargaşaya yol açıp potansiyel müşterilerinizin seçiciliğini azaltacağı gibi az ürün olması da çeşit az izlenimi verebilir.

  1. Rakiplerinizi İyi Analiz Edin

Rekabet her alanda iyidir fakat en iyisi olmak için de rakiplerimizden bir tık önde olmalıyız. İndirim günleri, kampanyalar yaparak far yaratabilir, ürün çeşitliliği ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz. En güncel ürünleri de sürekli çeşitleriniz arasında bulundurmak size fazladan avantaj sağlayacaktır. Harika ürün çeşidi ve en güncel modeller için de shop.ozcangumus.com.tr adresini takip etmeniz yeterli.